Home Blog pc-software google jde cestou univerzálního řešení, platforma v pozadí

google jde cestou univerzálního řešení, platforma v pozadí

Popis: google má chudé API, google není vybudováno jako platforma, neumožňuje 3-tím stranám programovat aplikace, to je pro Google hrob!
Klíčová slova:
Hits: 1748
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Blog - pc-software
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 21 Říjen 2011 12:24

Porovnání amazon, microsoft, apple, facebook a google firemních politik, kultur a vizí.

Rip Rowan - 12.10.2011 (upraveno) - VeřejnéThe nejlepší článek, co jsem kdy četl o architektuře a řízení IT.

*** UPDATE ***

Tento příspěvek byl určen ke sdílení soukromě a byl omylem zveřejněn. Díky + Steve Yegge nám umožnil udržet se tam. Je to druh psaní lidí, když si myslí, že se nikdo nedívá: upřímný, jasný a upřímný.

Svět by byl lepším místem, kdyby více lidí napsal tento druh vnitřní memoranda, a ještě lepší, kdyby jim bylo dovoleno psát to pro okolní svět.

Doufejme, že Steve nebudete mít žádné negativní dopady z Google o tom. Naopak, si zaslouží podporu.

*** UPDATE # 2 ***

Tento příspěvek získal velkou pozornost. Pro každého, kdo sem přišel z větší internetu - jsem připraven odstranit tento příspěvek li o to požádán. Jak jsem již zmínil, jsem dostal svolení, aby ji.

Google otevřenost, abychom mohli mít tato zpráva zveřejněná na její vlastní sociální síť, je podle mého názoru mnohem větší majetek, než jakékoli platformě SAS. Na konci Největším přínosem podniku je jeho kulturou, a tady, Google je jedním z nejsilnějších společností na světě.
Uživatel Steve Yegge původně sdílel tento příspěvek:
Stevey to Google platformy Rant

O cestě Amazonu

Byl jsem na Amazon asi šest a půl roku, a teď jsem na Google tak dlouho. Jedna věc, která mě napadlo hned o dvě společnosti - dojem, že byla posílena téměř denně - je to, že Amazon dělá všechno špatně, a Google dělá všechno správně. Jistě, je to zobecnění, ale překvapivě přesné jeden. Je to dost šílené. Existuje snad sto, nebo dokonce 200 různých způsobů, jak můžete porovnat dvě společnosti, a Google je lepší ve všech ale tři z nich, pokud si dobře vzpomínám. Vlastně jsem se na jednom místě tabulky, ale Právní by dovolte mi ukázat, že na každého, i když nábor líbilo.

Myslím, jen aby vám velmi stručný chuti: Amazon je proces náboru je fundamentally vadný tím, že týmy, půjčovna pro sebe, takže jejich pronájem baru je neuvěřitelně proměnlivé v různých týmech, i přes různé snahy udělali na úroveň to. A jejich provoz je nepořádek, že opravdu nemají SRE a dělají inženýři prakticky dělat všechno, což nenechává téměř žádný čas na kódování - i když opět liší podle skupiny, takže je to sázka do loterie. Oni nedávají jednu kravinu, charity nebo pomoc potřebným či příspěvky Společenství nebo něco podobného. Nikdy je tam, snad s výjimkou k smíchu to. Jejich zařízení jsou nečistoty rozmazaně kostka hospodářství bez desetníku vynaložené na výzdobu nebo společných jednacích prostorách. Jejich plat a výhody sát, i když mnohem méně, takže v poslední době díky místní konkurenci od společnosti Google a Facebook. Ale oni nemají žádné z našich výhod a doplňky - prostě snažit se přizpůsobit nabídku písmen čísla, a to je konec. Jejich základní kód, je to katastrofa, bez jakékoli technické normy, kromě toho, co jednotlivé týmy si vybrat, aby na místě.

Abychom byli spravedliví, oni přece mají pěkné číslo verze, knihovní systém, který bychom se opravdu měli napodobit, a pěkný publish-subscribe systém, který také nemá ekvivalent. Ale ve většině případů prostě mají spoustu nástrojů, mizerný, že číst a zapisovat informace o stavu stroje do relační databáze. Neměli bychom si většina z toho, i když to bylo zadarmo.

Myslím, že pubsub systému a jejich knihovna, police systému byly dvě z celkového součtu ze tří věcí Amazon se lépe než Google.

Myslím, že bys mohl dělat tvrzení, že jeho zaujatost pro zahájení včasné a iterace jako blázni, je také něco dělají dobře, ale je možné argumentovat, že jedna cesta. Dávají přednost zahájení již více než všechno ostatní, včetně zadržení a inženýrské disciplíny a spoustu dalších věcí, které dopadá na věci z dlouhodobého hlediska. Takže i když to jim některé konkurenční výhody na trhu, je to vytvořené dost jiných problémů, aby to něco méně než slam-dunk.

Ale je tu ještě jedna věc, kterou si opravdu, opravdu dobře, že do značné míry podílí na všechny své politické, filozofické a technické šroub-up.

Jeff Bezos se neslavný mikro-manager. Ten mikro-řídí každý jednotlivý pixel maloobchodních stránek Amazon. Najal si Larry Tesler, Apple Chief Scientist a pravděpodobně velmi nejznámějších a nejváženějších interakce člověka s počítačem expert na celém světě, a pak ignorovat každý zatracenou věc Larry řekl po dobu tří let, až nakonec Larry - moudře - opustil soubor. Larry by se tyto velké studie využitelnosti a prokázat nade vší pochybnost, že sebemenší nikdo nemůže pochopit, že pitomý webové stránky, ale Bezos prostě nemohl pustit z těch bodů, všechny ty miliony sémantiky balené pixely na vstupní stránce. Byli jako miliony jeho drahé děti. A tak se všichni pořád, a Larry není.

Mikromanagementem není to, že třetí věc, kterou Amazon se lépe než my, mimochodem. Myslím, že jo, že mikro-Správa opravdu dobře, ale já bych to jako seznam sílu nebo tak něco. Jen se snažím, aby vytvořily podmínky zde, které vám pomohou pochopit, co se stalo. Mluvíme tu o muži, který se vší vážností prohlásil na mnoha veřejných příležitostech, že lidé by měli platit, aby práce na Amazon. On rozdává malé žluté Stickies s jeho jménem na ně, připomínat lidem ", který provozuje společnost", když s ním nesouhlasí. Ten chlap je normální ... No, Steve Jobs, myslím. Kromě bez módě či designu smysl. Bezos je super inteligentní, Nechápejte mě špatně. Prostě je běžné kontrole šílenců vypadat ukamenován hippies.

A tak jednoho dne Jeff Bezos vydal mandát. Dělá to pořád, samozřejmě, a lidé jako mravenci tahanice se rozbušilo gumovou paličkou, kdykoliv se to stane. Ale při jedné příležitosti - zpět kolem roku 2002 si myslím, plus minus rok - vydal pověření, které bylo tak venku, tak obrovský a oko-bulgingly nafoukaní, že se všechny jeho ostatní mandáty vypadají jako nevyžádané peer bonusy .

Jeho velký mandát šel něco v tomto duchu:

1) Všechny týmy budou dále vystavovat svá data a funkce prostřednictvím služby rozhraní.

2) Družstvo se musí mezi sebou komunikovat prostřednictvím těchto rozhraní.

3) Nebude žádné jiné formě komunikaci mezi povoleny: žádné přímé spojení, žádný přímý čte z jiného týmu úložiště dat, ne se sdílenou pamětí model, bez zadní dveře vůbec. Povolena pouze komunikace přes rozhraní služby volání přes síť.

4) Nezáleží na tom, jakou technologii používají. HTTP, CORBA, Pubsub, vlastní protokoly - na tom nezáleží. Bezos se nestará.

5) Všechny služby rozhraní, bez výjimky, musí být navržena od základu tak, aby se externalizable. To znamená, musí tým plánu a návrh, aby se mohli vystavit rozhraní pro vývojáře ve vnějším světě. Žádné výjimky.

6) Každý, kdo nedělá to bude vyhozen.

7) Děkuji, hezký den!

Ha, ha! Ty 150-odd ex-Amazon lidé zde budou samozřejmě okamžitě uvědomit, že # 7 byl trochu vtip jsem hodil, protože Bezos rozhodně nedává hovno o svůj den.

# 6, nicméně, byl docela reálné, aby lidé šli do práce. Bezos přidělen pár hlavního buldoků dohlížet na úsilí a zajistit pokrok kupředu, v jejichž čele je uber-šéf Bear buldok Rick Dalzell. Rick je ex-Armgy Ranger, absolvent akademie West Point, bývalý boxer, bývalý šéf Mučitel slash CIO ve Wal * Mart a je velká geniální děsivé muž, který používal slovo "tvrzené interface" hodně. Rick byl chodící a mluvící tvrzené rozhraní sám, takže Netřeba dodávat, že všichni udělali spoustu postupu vpřed a ujistili se, Rick věděl o tom.

Během následujících pár let, Amazon proměnil vnitřně do servisně orientované architektury. Naučili obrovské množství při uskutečňování této transformace. Tam byla spousta existující dokumentace a tradice na SOA, ale v obrovském měřítku Amazon to je asi tak užitečné jako vyprávění Indiana Jones se na obě strany dříve, než přes ulici. Amazon dev pracovníků z mnoha objevů na cestě. Teeny malý odběr těchto objevů patří:

- Pager eskalace dostane tak těžší, protože lístek může odrazit až 20 servisních zásahů, než skutečným vlastníkem je identifikován. Pokud každý odrazit prochází tým s 15-ti minut odezvy, může to být hodiny, než ten správný tým nakonec zjistí, pokud budete stavět lešení a mnoho metrik a sestav.

- Každý z vašich odborných týmů se náhle stává potenciálním útočníkem DOS. Nikdo nemůže dopředu dosáhnout skutečného pokroku, dokud se kvóty velmi vážné a pásma budou zavedeny v každém servisu.

- Sledování a QA jsou totéž. Člověk by ani nenapadlo, dokud si zkuste dělat velké SOA. Ale když si službu říká "Ach ano, jsem v pořádku", to může dobře stát, že jediné, co ještě funguje na serveru je málo komponent, který umí říci "Jsem v pořádku, Roger Roger, nad out "v veselý hlas Droid. Aby bylo možné zjistit, zda daná služba skutečně reagovat, musíte udělat jednotlivých výzev. Problém přetrvává rekurzivně dokud monitoring dělá komplexní sémantika kontrolu celé spektrum služeb a dat, na kterém místě je k nerozeznání od automatických QA. Takže jsou kontinuum.

- Pokud máte stovky služeb, a váš kód musí komunikovat s kódem dalších skupin přes tyto služby, pak nebudete moci najít některé z nich bez služeb objev mechanismu. A nemůžete mít, že bez mechanismu registraci služby, které samo o sobě je další služby. Takže Amazon má univerzální služby registru, kde se můžete dozvědět přemýšlivě (programově) o všechny služby, jaké jsou jeho API, a také to, zda je v současné době nahoru, a kde.

- Ladění problémy někoho jiného kódu dostane mnohem těžší, a je v podstatě nemožné, pokud není univerzální standard způsob, jak na každou službu v debuggable pískovišti.

To je jen velmi malý vzorek. Tam jsou desítky, možná stovky jednotlivých poznatky, jako jsou tyto, že Amazon měl objevit organicky. Tam byl hodně nezvyklý těch asi externalizace služeb, ale ne tolik, jak si možná myslíte. Organizování do služeb učí týmy se vzájemně důvěřovat ve většině stejným způsobem oni neměli věřit externími vývojáři.

Tato snaha byla ještě v plném proudu, když jsem odešel se připojit Google v polovině roku 2005, ale bylo to dost daleko pokročilé. Od chvíle, kdy vydal edikt Bezos do doby, kdy jsem odešel, Amazon se proměnil v kulturní společnosti, která si myslí, že vše, co v první módní Services. Nyní je zásadní k tomu, jak oslovit všechny návrhy, včetně návrhů na vnitřních věcí, které možná nikdy neuvidí světlo světa externě.

V tuto chvíli nemají ani to ze strachu, že budou propuštěni. Myslím, že jsou stále bojí, že, to je skoro součástí každodenního života tam pracovat pro Bezos strašlivý pirát a všechny. Ale oni služeb, protože jsem pochopila, že je to správná věc. Tam jsou bezesporu klady a zápory přístupu k SOA, a některé nevýhody jsou docela dlouhé. Ale celkově je to správná věc, protože SOA řízené konstrukce umožňuje platformy.

To je to, co Bezos se až s jeho ediktem, samozřejmě. Neměl (a není), péči i trošku o blaho týmu, ani o tom, jaké technologie používají, ani ve skutečnosti žádný detail vůbec o tom, jak jdou po své práci, pokud se právě šroubování nahoru. Ale Bezos si uvědomil, dlouho předtím, než drtivá většina Amazonii, že Amazon je třeba platformu.

Ty by opravdu myslím, že on-line knihkupectví musí být rozšiřitelné, programovatelná platforma. Opravdu?

No, první velká věc je, že si uvědomil, Bezos infrastruktury, kterou si postavil pro prodej a přepravu knihy a různé mohl být změněn vynikající repurposable výpočetní platformy. Takže teď mají Amazon Elastic Compute Cloud a Amazon Elastic MapReduce a Amazon relační databáze služby a celá Passel "o" jiné služby prohlížení na aws.amazon.com. Tyto služby host backendy pro některé docela úspěšných firem, reddit je můj osobní favorit na party.

Dalším velkým realizaci on byl, že nelze vždy vytvořit tu správnou věc. Myslím, že Larry Tesler by zasáhl nějaký akord na Bezos, když řekl, že jeho matka nemohla použít tu zatracenou stránky. Není to ani Super Clear, jehož matka mluví, a nezáleží, protože nikdo matka může používat zatracený stránky. Ve skutečnosti jsem se najít webové stránky znepokojivě skličující, a pracoval jsem tam za více než půl desetiletí. Právě jsem se naučil trochu rozostření oči a soustředit se na milion pixelů v blízkosti centra na stránce nad okrajem.

Nejsem si úplně jistý, jak Bezos přišel k této realizaci - pochopení, že se nemůže postavit jeden produkt a to je pro všechny správné. Ale to nevadí, protože se to dostane. Je tu vlastně oficiální název tohoto jevu. Říká se tomu přístupnosti, a to je nejdůležitější věc na světě výpočetní techniky.

. Most. Důležitá. Thing.

Platforma, API, aplikace 3-tích stran

Pokud jste sorta myslet, "co? Myslíte jako, slepí a hluší lidé přístupnosti?" pak nejste sami, protože jsem pochopil, že existuje mnoho a mnoho lidí, jako jste vy: lidé, pro které tento nápad nemá právo přístupnosti, takže nebylo možné dostat se k vám dosud. Není to tvoje chyba, pochopit, nic víc, než by bylo vaše vina za to, že slepý nebo hluchý, nebo s omezeným pohybem nebo žijí s jiným zdravotním postižením. Když software - nebo idea-ware na to přijde - nedokáže být přístupné každému, kdo z jakéhokoli důvodu, je to chyba v softwaru nebo zpráv myšlenky. Jedná se o usnadnění selhání.

Stejně jako všechno ostatní velké a důležité v životě, dostupnosti je zlé dvojče, který dostal košem od nevyvážené láskou zobrazí jejich rodiče v mládí a stala se stejně silný oblouk-nemesis (ano, je tu více než jeden trest na přístupnost), pojmenovaný zabezpečení. A chlapec Ahoj, jsou dva stále v kurzu.

Ale budu tvrdit, že dostupnost je vlastně důležitější než bezpečnost, protože volba Přístup na nulu znamená, že jste žádný produkt vůbec, zatímco volba zabezpečení na nulu, může ještě vám poměrně úspěšný produkt, jako je PlayStation Network.

Tak jo. V případě, že jste si toho nevšiml, mohl jsem vlastně napsat knihu na toto téma. Tlustý, plný zábavné historky o mravencích a gumové paličky na firmy jsem pracoval. Ale já nikdy si to trochu chvástat publikoval, a už nikdy si to přečíst, pokud začnu balit.

Cesta Google - univerzální aplikce pro všechny - cesta do pekel

To poslední, co Google nedělá dobře, je platforem. Nerozumíme platformy. Nechceme "dostat" platformy. Někteří z vás, ale vy jste v menšině. Toto stalo se bolestně mi jasné, za posledních šest let. Jsem tak trochu doufal, že konkurenční tlak ze strany společnosti Microsoft a Amazon, a více nedávno Facebook by nás probudil dohromady a začít dělat univerzální služby. Není v jakési ad-hoc, napůl zadkem způsobem, ale více či méně stejným způsobem, Amazon to udělal: vše najednou, pro skutečné, žádné podvádění, a brát to jako svou hlavní prioritu od této chvíle.

Ale ne. Ne, je to jako náš desátý nebo jedenáctý priority. Nebo patnáctého, nevím. To je velmi nízká. Existuje několik týmů, které zacházet s myšlenkou velmi vážně, ale většina týmů ani si nemyslím, že o tom všem, vůbec, nebo jen malé procento z nich myslí na to ve velmi malém způsobem.

Je to velký úsek ještě dostat většinu týmů nabízet podsadité službu získat programový přístup k jejich datům a výpočty. Většina z nich si myslí, že to stavebních materiálů. A podsadité služba je dost ubohé služby. Vraťte se zpět a podívat se na to částečný seznam poznatky z Amazon, a řekněte mi, jaké Stubby vám po vybalení z krabice. Pokud jde o mě, to nikdo z nich. Stubby je skvělé, ale je to jako části, když potřebujete auto.

Výrobek je k ničemu bez platformu, nebo přesněji a přesněji, bude na platformě méně produkt vždy nahrazen rovnocennou platformu ized produkt.

Google + je typickým příkladem naší kompletní nepochopení platformy od nejvyšší úrovni výkonné vedení (Hi Larry, Sergej, Eric, Vic, ahoj ahoj), až po úplně nejnižší list pracovníků (hej let). Všichni jsme to nechápu. Zlaté pravidlo platforem je, že jíte vlastní Dogfood. Google + platforma je ubohý nápad. Neměli jsme žádné API vůbec na startu, a naposledy jsem zkontroloval, jsme měli jeden mizerný API volání. Jeden z členů týmu pochodovali a řekl mi o tom, když se trh, a zeptal jsem se: "Tak to je Stalker API" Dostala všech smutně a řekla: "Jo." Myslím, že žertuje, ale ... pouze volání API nabízíme, je získat něčí proudu. Takže myslím, že ten vtip byl na mě.

Microsoft ví o Dogfood pravidlo pro nejméně dvacet let. Bylo to součástí jejich kultury pro celou generaci se. Nemusíte jíst lidi jídlo a dát vývojářům psy. Dělat, že je prostě okrádá své dlouhodobé hodnoty platformu pro krátkodobé úspěchy. Platformy jsou o dlouhodobé myšlení.

Google + je automatickou reakci, studium v ​​krátkodobé uvažování, založen na nesprávné představě, že Facebook je úspěšný, protože se postavil skvělý produkt. Ale to není důvod, proč jsou úspěšní. Facebook je úspěšný, protože se postavil celé konstelace produktů tím, že ostatní lidé dělat práci. Tak Facebook je pro každého. Někteří lidé tráví veškerý svůj čas na Mafia Wars. Někteří tráví veškerý svůj čas na Farmville. Tam jsou stovky, možná tisíce různých vysoce kvalitního času klesá k dispozici, takže je tu něco, co je pro každého.

Náš tým se Google + Podívejte se na trhu s náhradními díly a řekl: ". Sakra, vypadá to, že je třeba některé hry Pojďme smlouvu někdo, ehm, psát některé hry pro nás." Myslíte si, začnou vidět, jak neuvěřitelně špatné, že myšlení je teď? Problém je v tom, že se snaží předpovědět, co lidé chtějí a doručit ji na ně.

Můžete to udělat. Ne tak docela. Není spolehlivě. Tam bylo žalostně málo lidí na světě, v celé historii výpočetní techniky, kteří jsou schopni udělat spolehlivě. Steve Jobs byl jedním z nich. Nemáme Steve Jobs zde. Je mi líto, ale nemáme.

Larry Tesler může Bezos přesvědčen, že on nebyl Steve Jobs, ale Bezos si uvědomil, že on nemusí být Steve Jobs s cílem poskytnout každému se správnými produkty: rozhraní a pracovní postupy, které se jim líbí a cítí se v pohodě. Prostě potřebné k tomu, aby vývojáři třetích stran, jak to udělat, a to se stane automaticky.

Omlouvám se těm (mnoho), pro koho z vás tohle všechno, co říkám, je neuvěřitelně jasné, protože jo. Je to neuvěřitelně pitomý zřejmé. Kromě my neděláme to. Nechceme se platformy a nemáme se přístupnosti. Dva jsou v podstatě totéž, protože platformy řešit dostupnost. Platforma je dostupnost.

Takže ano, Microsoft dostane. A víte stejně dobře jako já, jak překvapivé, že je, protože nemají "se" nic moc, opravdu. Ale chápou platformy jako čistě náhodné následek že začal život v podnikání poskytování platforem. Tak oni mají třicet let a učení v tomto prostoru. A pokud jdete do msdn.com a strávit nějaký čas procházení, a vy jste nikdy neviděli, připravte se na překvapení. Protože je to neuvěřitelně obrovský. Mají tisíce a tisíce a tisíce volání API. Mají tam obří rampu. Příliš velká ve skutečnosti, protože oni nemohou plán na squat, ale alespoň to dělají.

Amazon dostane. Amazon AWS (aws.amazon.com), je neuvěřitelné. Stačí jít se na to dívat. Klikněte na okolí. Je to trapné. Nemáme nic z toho věci.

Apple dostane to, samozřejmě. Už se nějaký zásadně bez otevřených voleb, a to zejména kolem jejich mobilní platformu. Ale oni pochopili dostupnost a pochopili sílu třetích stran rozvoj a jedí jejich dogfood. A víte co? Dělají docela dobře dogfood. Jejich API je sakra hodně čistší než společnosti Microsoft, a byly od nepaměti.

Facebook dostane. To je to, co opravdu mi dělá starosti. To je to, co mě z mého líného zadku napsat tuto věc. Nesnáším blogů. Nenávidím ... plussing, nebo jak se to jmenuje, když se masivní rant v Google +, i když je to hrozné místo na to, ale vy to stejně, protože na konci budete opravdu chtít Google, aby byla úspěšná. A já! Chci říct, že mě tam chce, Facebook, a to by bylo docela snadné se prostě jít. Ale Google je doma, tak jsem trval na tom, že jsme tento malý rodinné intervence, jak nepříjemné to může být.

Poté, co jsem se podivoval nad platformou nabídku společnosti Microsoft a Amazon, Facebook a myslím, že (Nedíval jsem se, protože jsem nechtěl příliš depresivní), zamiřte na developers.google.com a prohlížet málo. Docela velký rozdíl, co? Je to jako to, co vaše páté třídy synovec by mock-up, kdyby dělali za úkol ukázat, co velkou výkonnou platformu společnosti by mohla být stavba-li všechno, co měli, zdroje moudrý, byla pětina srovnávač.

Prosím, nechápejte mě špatně - já vím, že dev-rel tým musel bojovat, aby si ještě tolik k dispozici externě. Jsou to kope zadek, pokud jde o mě, protože si platforem, a hrdinně se snaží, aby se pokusili vytvořit v prostředí, které je v nejlepším případě na platformě apatický, a v nejhorším případě se často otevřeně nepřátelský k myšlence.

Já jsem jen upřímně popisuje, co developers.google.com vypadá na někoho cizího. Vypadá to dětinské. Kde Mapy API tam pro Krista? Některé věci tam jsou laboratořích projektů. A rozhraní API pro všechno, co jsem kliknul byly ... byly mizerné. Byli samozřejmě psy. Ani dobrý organický materiál. V porovnání s našimi vnitřními API je to všechno čenichy a koně kopyta.

A také Nechápejte mě špatně o Google +. Jsou daleko od jediného pachatele. Jedná se o kulturní záležitost. To, co jsme se děje uvnitř je v podstatě válka, Underdog menšiny platformers bojů více či méně prohraná bitva proti Mighty financované Věří Producters.

Jakékoliv týmy, které úspěšně internalizované představě, že by měly být programovatelným platformy od základu jsou outsideři - mapy a dokumenty přijde na mysl, a vím, že Gmail je dělá přátelská gesta v tomto směru. Ale to je pro ně obtížné získat finanční prostředky na to, protože to není součástí naší kultury. Maestro je financování je slabá věc, ve srovnání s olbřímí programů Microsoft Office platformy: je to nadýchané králíka proti T-Rex. Tým dokumenty ví, že už nikdy nebude konkurovat Office, dokud není schopen přizpůsobit své skriptování zařízení, ale nejsou žádné zdroje získat lásku. Myslím, že předpokládám, že nejsou, vzhledem k tomu, že Apps Script funguje pouze do tabulkového právě teď, a to ani nemá klávesové zkratky v rámci své API. Tento tým vypadá velmi nemilovaná ke mně.

Ironicky dost, Wave byla skvělá platforma, mohou odpočívat v pokoji. Ale dělat něco, co platforma nebude vás okamžitý úspěch. Platforma potřebuje zabiják app. Facebook - to znamená, že akcie, které nabízejí služby se stěnami a přáteli, a tak - je zabiják app pro platformu Facebook. A je to velmi vážná chyba se domnívat, že Facebook App mohl být zdaleka tak úspěšný bez platformy Facebook.

Víte, jak lidé stále říkají Google je arogantní? Já jsem Google, tak jsem si je podrážděná, jako ty, když lidé říkají, že. Nejsme arogantní, a velký. Jsme, stejně jako 99% Arogance-free. Já jsem začít tento příspěvek - pokud budete sahají do vzdálené paměti - tím, že popisuje, jak Google "dělá všechno správně." Děláme to myslí dobře, a ve většině případů, když lidé říkají, že jsme arogantní, je to proto, že jsme neměli zaměstnat, nebo nejsou spokojeni s našimi pravidly, nebo něco takového. Jsou odvozovat arogance, protože cítí lépe.

Ale když jsme si postoj, že víme, jak vytvořit ideální produkt pro každého, a věřte mi, že slyším hodně, pak my jsme blázni. Můžete si připisují to arogance, nebo naivita, nebo cokoliv jiného - nezáleží na tom, na konci, protože je to bláznovství. Není dokonalý produkt pro každého.

A tak jsme vítr v prohlížeči, který neumožňuje nastavit výchozí velikost písma. Diskuse o urážku na přístupnost. Mám na mysli, když jsem starší jsem vlastně oslepnutí. Pro skutečné. Byl jsem krátkozraký celý život, a jakmile stisknete 40 let jste přestal být schopen vidět věci zblízka. Takže výběr písma se tento život a na smrt věc: je možné uzamknout vás produktu úplně. Ale tým Chrome je naplno arogantní zde: chtějí vybudovat nulové konfigurace produktů, a jsou docela drzá na to, Jdi do hajzlu, a pokud jste slepý nebo hluchý, nebo cokoliv jiného. Hit Ctrl-+ na každé straně najdete po celý zbytek svého života.

Není to jen jejich. Je to každého. Problém je, že jsme produkt společnosti skrz naskrz. Postavili jsme úspěšný produkt s širokou odezvu - náš vyhledávač, který je - a že volně žijící úspěch neobjektivní nás.

Amazon byl produkt společnosti příliš, a tak to vzalo out-of-band síly, aby Bezos pochopí nutnost platformu. To byla síla jejich vypařování marže, byl kouta a musel vymyslet způsob, jak ven. Ale vše, co měl, byl partou inženýrů a všechny tyto počítače ... Kéž by mohly být obohaceny nějak ... Můžete vidět, jak on přišel k AWS, ve zpětném pohledu.

Microsoft začal jako platformu, tak jsem prostě musel hodně postupů na to.

Facebook, i když: Obávají se mnou. Nejsem žádný odborník, ale jsem si docela jistý, že začínal jako produkt a jeli tento úspěch hodně daleko. Takže si nejsem jistý, jak přesně oni dělali přechod na platformu. Bylo to poměrně dávno, protože musel být platformou, než (dnes velmi staré) věci, jako je Mafia Wars může přijít.

Možná, že právě na nás podíval a zeptal se: "Jak můžeme porazit Google Co jsou chybějící"

Problém čelíme, je docela velký, protože to bude mít dramatické kulturní změnu, abychom začít dohánět. Neděláme vnitřní orientované na služby platformy, a my stejně jako stejně nedělají vnější. To znamená, že "ne jak se to" je endemická v celé společnosti: PMS nechápu, inženýři to nechápu, produktových týmů nechápu, nikdo to dostane. I když se jedinci, i když to, že nezáleží na tom ani trochu, pokud jsme brát to jako all-hands-on-palubě nouze. Nemůžeme předstírat, že uvedení produktů, a my zase do kouzelné krásné rozšiřitelné platformy později. Snažili jsme se to a to nefunguje.

Zlaté pravidlo platforem, "Eat Your vlastní Dogfood", může být přeformulován jako "Start platformu, a pak použít na všechno." Nemůžeš jen tak šroub je na později. Určitě ne v každém případě snadno - zeptejte se někoho, kdo pracoval na platformizing MS Office. Nebo někdo, kdo pracoval na platformizing Amazon. Pokud jste se zpožděním, bude to desetkrát tolik práce, jak jen to správně dopředu. Nemůžete podvádět. Nemůžete mít tajné zadní dveře pro vnitřní aplikace, aby se zvláštní přednostní, a to bez udání důvodu. Je třeba řešit těžké problémy dopředu.

Neříkám, že je příliš pozdě pro nás, ale čím déle budeme otálet, tím blíže se dostaneme k příliš pozdě.

Upřímně nevím, jak zabalit to. Řekl jsem, skoro všechno, co jsem tady, abych řekl dnes. Tento příspěvek byl šest let v tvorbě. Omlouvám se, jestli jsem nebyl dostatečně jemný, nebo jestli jsem nějaký produkt nebo zkresleny týmu či osoba, nebo pokud jsme skutečně dělá POZEMKY platformy věcí a jen tak se stane, že já a všichni, co jsem kdy mluvit právě nikdy o tom slyšel. Je mi líto.

Ale Musíme začít dělat to správně.

 


 

Tento článek je strojově přeložen a doplněn o nadpisy.

Originál.

Na originální článek mě navedly SEOmoz.org SEO noviny - Moz Top 10 - October 2011, Issue 1

 

 

 

Aktualizováno Pátek, 21 Říjen 2011 21:51