Home Blog pc-software linux mandriva 2010.1 | Kmail tuhne

linux mandriva 2010.1 | Kmail tuhne

Popis: [SOLVED] Kmail editor freeze, zatuhne, zatuhnul, tuhne, issue, Kde 4.4, Mandriva 2010, akonadiserver, Kmal přijímá e-maily ale při poskusu odeslat zatuhne a je nutné jej násilně zavřít.
Klíčová slova:
Hits: 1648
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Blog - pc-software
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 03 Duben 2011 12:52


Po zavedení webgurpmi a následné neopatrné aktualizaci (instalátor mě upozornil že balíčky již existují, ale já nedbal a přepsal, možná to bylo jinak) jsem přišel o možnost odesílat e-maily z kmail.
Kmail editor freeze, zatuhne, zatuhnul, tuhne, issue.

Kmail přijímá e-maily ale při poskusu odeslat zatuhne a je nutné jej násilně zavřít.

kmail in 2010 spring
KMail freezes when trying to send email
Kmail problem in Mandriva 2010.1 PWP
řešení co mi pomohlo: Akonadi 1.2.1 - some issues

Při hledání chyby je vhodné spustit konzulu a tam spustit kmail, pak je vidět co se dějě. Důležité jsou výpisy po stisknutí tlačítka odeslat (například). V mém případě šlo o chybu aconadiserver:  
[akonadiserver] /usr/bin/mysqlcheck: Got error: 2002: Can't connect to local MySQL server through socket '/home/ /.local/share/akonadi/db_misc/mysql.socket' (2) when trying to connect [akonadiserver] FATAL ERROR: Upgrade failed [akonadiserver] Database process exited unexpectedly during initial connection! [akonadiserver] executable: "/usr/sbin/mysqld" [akonadiserver] arguments: ("--defaults-file=/home/ /.local/share/akonadi//mysql.conf", "--datadir=/home/ /.local/share/akonadi/db_data/", "--socket=/home/ /.local/share/akonadi/db_misc/mysql.socket") [akonadiserver] stdout: "" [akonadiserver] stderr: "/usr/sbin/mysqld: File './mysql-bin.index' not found (Errcode: 13)

Kmail tedy na vině zřejmě nebyl, stopa vede k akonadiserver -u. Jak uvádím výše link - řešení co mi pomohlo, jde o kompletní smazání obsahu adresářů:
~/.local/share/akonadi 
~/.config/akonadi/akonadiserverrc
kde vlnovka je např /home/uživatel1
Paj sem se odhlásil a přihlásil, spustil kmail - voala :-)