Home Blog politika Bárta tančí s vlky, platí občané

Bárta tančí s vlky, platí občané

Popis: 2010-09-06 | politika Bárta tančí s vlky, platí občané | Vít Bárta veliký laik tančí s vlky nelze vycouvat z nevýhodných smluv polulismus neschopnost  okrádá stát? Paradox ministři, náměstci a vysocí státní úřednídníci Kdy budou hnáni k
Klíčová slova:
Hits: 1861
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Blog - politika
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 06 Září 2010 01:00

Tanečky před volbami mám zdarma

 

Vít Bárta, současný ministr dopravy a veliký laik tančí na tenkém ledě, jak píše Ondřej Sekanina v dnešních Hospodářských novinách. Souhlasím s ním jen bych opravil název na Bárta tančí s vlky.
Pokud stát uzavřel v minulosti smlouvy, pak teď není možné je jednostraně měnit. Natolik právníci, co smlouvy sepisovali, hloupí nebyli, i když se nám to Bárta zpočátku snažil vnutit.
barta-na-tenkem-lede
Panu ministrovi musí být jasné, že nelze "vycouvat" z nevýhodných smluv aniž by "ztratil kytičku". Cítím z toho polulismus a neschopnost malého ministra. Ano letos ušetří. Pokud jde skutečně o vládu rozpočtové odpovědnosti, jaké budou dopady neplnění závazků státu? na kolik příjdou takové arbitráže? Je zajímavé, že podle OSN za r.2009 je ČR v počtu žalob od investorů na třetím místě, za Argentinou a Mexikem! Co ti čeští státní úředníci dělají?
Nabízí se otázka kdo je tedy ten zlý co okrádá stát?
Podle pana Bárty jsou to stavební firmy. Zapomněl však na jejich partnery, se kterými se pořádali oslavy k podpisu smluv. Paradoxně jsou to ministři, náměstci a vysocí státní úřednídníci, kdo okrádá stát. Kde jsou ti šmejdi co schválili nevýhodné smlouvy? Kdy budou hnáni k zodpovědnosti?

Bohužel pan ministr trpí krátkozrakostí a svádí to na nedostatek času. Ale pane mistře, s tím jste do toho přeci dobrovolně šel, studovat jste mohl celý předchozí život. Nerad bych doplácel na Vaše nesmyslné konstrukce (Brunclík umí šetřit, Brunclík mi nastažuje miny).


osobní FB Bárty
hodnocení ministrů

Aktualizováno Středa, 02 Únor 2011 12:42