Home Blog politika tak sme tu, kdo že si pozval US Army?

tak sme tu, kdo že si pozval US Army?

Popis: konflikt křesťanství-židovství a islámu, kde se bere ta nenávist?
Klíčová slova:
Hits: 1322
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Blog - politika
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 13 Leden 2012 13:23

 

konflikt křesťanství-židovství a islámu

Celý tenhle konflikt křesťanské vs islámské státy se někomu moc hodí. Ten někdo tuhle válku rozpoutal. Co vím tak např. USA jak v Afghanistatu, tak v Iráku tak v Lybii nejprve dlouhá desetiletí podporovala separatisty (alkajdu). Až časem, když skončila studená válka se alkajda stala jaksi nepohodlnou, začala mít svoji hlavu.
Potom je otázka kdo je tady tan grázl největší a kdo jen hájí svoje výsostné území.
btw. zrovna včera sem koukal na film Mariňák. Pravda jde o komerční film, úžasně ale popisuje válku z pohledu obyčejných mariňáků - odstřelovačů. Jejich výcvik se jistě v ničem neliší od alkajdy, ba možná naopak mariňáci jsou totálně zblblí a vyhecovaní před prvním bojem... Ti veteráni z Iráku, Afghánistánu mají často na rukou krev neviných civilistů, které zavraždili úmyslně (nešlo o omyl - to se budeme dozvídat časem možná např. jen díky wilileaks).
A co dál, za vším hledejme boj o moc - o ropu. Po té jsou amíci jak diví. Skrze armádu hlídající černé zlato totiž ovláddají celý svět!

Kde se bere ta nenávist

Ještě bych rád doplnil jednu myšlenku ke konfliktu křesťanství-zidovství a islámu.
Nemohu se zbavit dojmu, že křesťansko-židovský svět se staví do pozice ekonomicko-morálního všeználka, ale jaksi se ze zapomněl té druhé strany zeptat,
jestli o neustále poučování a donucování stojí. Kde bereme tu jistotu, že je náš systém vhodný pro kulturně-politicko-sociálně zcela jiné země. Proč je pro Boha nenecháme dýchat? Líbí se nám snad když nás islamisté poučují?
Snad by stačilo se řídit křesťanským "nečiň bližnímu svému to co nechceš aby on činil tobě!"

i o neustále poučování a donucování stojí. Kde bereme tu jistotu, že je náš systém vhodný pro kulturně-politicko-sociálně zcela jiné země. Proč je pro Boha nenecháme dýchat? Líbí se nám snad když nás islamisté poučují?
Snad by stačilo se řídit křesťanským "nečiň bližnímu svému to co nechceš aby on činil tobě!"