Home Blog politika Rath byl zadržen již v pátek 11.5.2012

Rath byl zadržen již v pátek 11.5.2012

Popis: Rath byl zadržen již v pátek 11.5.2012, proč se téměř všude hovoří o pondělí 14.5.2012? Proč musel jít Rath do vazby? Kmotřenec Kubice, Heger a další ... svině?
Klíčová slova: rath, korupce, zadržení, imunita, korupce, kmotři, kubice, sněmovna
Hits: 3473
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 
Blog - politika
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 17 Květen 2012 07:33

Proč média mlží o datu zadržení Mudr. Ratha?

Až včera v cca 21:00 jsem se ze serveru novinky.cz dozvěděl z prohlášení státní zástupkyně Lenky Bradáčovové, že hejtman a poslanec dolní komory Mudr. David Rath byl zajištěn již v pátek 11.5.2012 v 20:15.

 
zdroj: novinky.cz
Proč, ale veškerá média (mimo výše uvedeného videa)  hovoří o pondělí? a Svědci o ponělním ránu 14.5.2012?
A předsedkyně PS Němcová (záměrně?) nepojmenovala den kdy schválila zadržení Ratha - vizte hlavní Události CT1 z 16.5.2012 (11 tá minuta http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/ ) "Já sem se setkala s dozorující státní zástupkyní hned ten den ..."
 

http://www.novinky.cz/krimi/267697-policiste-pri-vysetrovani-kauzy-rath-objevili-30-milionu-korun.html

 

zajímavé postřehy

367-rathMOSENKO

 

 

367-jak-to-bylo-haha

Aktualizováno Pondělí, 28 Květen 2012 14:28

Komentáře  

 
-1 # Rghgfdzpoil uéíúingc 2012-07-27 23:14
podvodníci,ubož áci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Proč musel jít David Rath do basy - přetštěný e-mailLadislav 2012-05-28 13:54
OUTSIDERMEDIA


Proč musel jít David Rath do basy
26. 5. 2012, 34 reakcí

Předehra: Jak si znepřátelit „sociálního vraha“

„Když se 9. a 10. března 2006 objevila v médiích zpráva, že policejním útvarem ÚOOZ bylo zatčeno sedm lidí, z nichž tři (Josef Láznička, Ludmila Švarcová a František Vybíral) byli členy sociální demokracie, nebylo mně dobře po těle,“ píše v článku Sarka Farka se vrací aneb kozel Kubice zahradníkem na webu Vaše věc Jiří Paroubek a pokračuje: „Tito lidé měli podle ÚOOZ zajistit pro kolínský lihovar lic enci na výrobu biolihu a to za úplatek 15 milionů korun. Jednalo se – jak se později ukázalo – o jakousi předehru tzv. Kubiceho zprávy. Řekněme si rovnou, jak tato záležitost skončila. Až do voleb pravicová média udržovala zdání podezřelosti těchto lidí a podezřelé korupční kauzy, kterou spojovaly s ČSSD. V červenci roku 2007 skončila celá věc s tím, že vyšetřování bylo ukončeno, neboť chyběly relevantní důkazy. V dubnu 2008 skončila pak celá záležitost definitivně, státní zástupce shledal důkazy málo průkaznými.“

Jiří Paroubek ve svém článku dále zmiňuje případy Evy Klimovičové (blízké spolupracovnice Davida Ratha) a Jana Hanáčka (funkcionáře ČSSD), tzv. Kubiceho zprávu, zatčení Věry Jourové a s tím související kauzu Budišov. Všechny se sobě podobají jako vejce vejci – spektakulární označení „korupčníků“, mediální kampaň, zničené kariéry i osobní životy obviněných a po čase... tiché ukončení vyšetřování. A všechny tyto kauzy mají jednu věc společnou – na jejich začátku st ál Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) pod vedením Jana Kubiceho.

Ptáte se, jak to souvisí s kauzou Davida Ratha?

26. dubna 2011 se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, na jejímž programu bylo vyslovení nedůvěry vládě. Na tomto zasedání vystoupil i David Rath a nekompromisně se opřel do Jana Kubiceho, který byl pět dní předtím jmenován ministrem vnitra. Za napjatého ticha vyjmenoval všechny spackané případy, na nichž se Jan Kubice v minulosti podílel. David Rath ve svém projevu označil čerstvě jmenovaného ministra vnitra za „sociálního vraha“ a obvinil jej z toho, že zničil životy několika nevinným lidem. Svůj projev zakončil tím, že se ministerského předsedy Nečase zeptal, zda si nedělá jmenováním Kubiceho z poslanců legraci. Všimněte si toho, jak se při Rathově projevu tváří lidé za předsednickým stolem. David Rath si svým vystoupením právě z několika svých politických soupeřů udělal nepřátele na život a na smrt...

Akce: Překážka ke 260miliardovému tunelu odvalena

V neděli 13. května 2012 vystupuje David Rath v Otázkách Václava Moravce. Partnerem v diskusi mu je ministr zdravotnictví Leoš Heger a mimo jiné se diskutují „reformní“ zdravotnické zákony. Pozorně si prohlédněte Rathovo vystoupení po 6. minutě, kdy hovoří o připravované „skryté privatizaci“ zdravotních pojišťoven a popisuje mechanismus, pomocí nějž se formálně stále ještě veřejnoprávní zdravotní pojišťo vny mají fakticky stát privátními subjekty. V odkazu si pozorně přečtěte především pasáže o „zrovnoprávnění “ zdravotních pojišťoven a o pravidlu, podle nějž klienti a majetek krachující zdravotní pojišťovny přecházejí na další v pořadí podle velikosti. To je ten mechanismus, pomocí nějž bude možné, aby „agelovci“ jednoho krásného dne získali kontrolu nad VZP. Všimněte si také nervozity Leoše Hegera, když vysvětluje, že se nic takového nemůže stát, aniž by reagoval na Rathovo tvrzení, že minimálně u České průmyslové zdravotní pojišťovny již ke skryté privatizaci došlo a že zákony, které vláda poslala do sněmovny, umožňují, aby byly podobným způsobem „zprivatizovány “ i ostatní zdravotní pojišťovny. V besedě byla zmíněna i částka vybraná na zdravotním pojištění, o kterou se v tuto chvíli hraje – 260 miliard Kč ročně.

Tu samou noc je poslední překážka odstraněna, David Rath je v noci z neděle na pondělí zatčen a po několikadenních výsleších následně odvezen do vazební věznice v Litoměřicích.

Mediální šílenství

To, co propuklo ve dnech následujících po zatčení Davida Ratha se nedá nazvat jinak, než jeho mediální poprava. O mnohém vypovídají [url=http://out sidermedia.cz/P rvn%C3%AD ryba v s%C3%ADti, dopaden, vezou gr%C3%A1zla, konec doktora. Kauza Rath na tituln%C3%ADch stran%C3%A1ch den%C3%ADk%C5%A F %7C M%C3%A9di%C3%A1 %C5%99.cz]titul ní strany pondělních novin, málo se naopak mluví o tom, že zpráva o zatčení Ratha vyšla v noci z neděle na pondělí na elektronických verzích nejčtenějších českých sdělovadel v rozmezí několika minut, a to i přesto, že se nejednalo o zprávu agenturní.

Náhoda? Nenechte se vysmát!

O mediální štvanici, řízených únicích z vyšetřování, rozporech a neústavnosti postupu orgánů činných v trestním řízení i předsedkyně poslanecké sněmovny toho zde bylo napsáno hodně a bude zajímavé sledovat, jak se s tím poperou poslanci, soudci i „nezávislá“ média, která, pravděpodobně v reakci na překvapivě velký počet odmítavých reakcí v diskusích, v posledních dnech přece jenom poněkud „ubrala plyn“.

Přesto pokračují řízené úniky, jsme svědky dezinformací a vzájemně si odporujících „zaručených“ zpráv o „sprostém podezřelém“. Jako by právě a jenom v tomto případě přestala platit zásada, že o vině rozhoduje soud na základě předložených důkazů, což byla a stále je mantra pravice v těch případech, kdy podezřelým z korupce je někdo z jejich řad.

Geniální výstřel (do cizí i do vlastní nohy)

Ať už je David Rath šílenec, který si nejdříve nebere servítky a poštve na sebe takřka celou vládní garnituru, aby se poté sám zapojil do toho, co na ní předtím nejvíce kritizoval, nebo je jen nevinnou obětí ďábelského komplotu, jedna věc je naprosto jasná – Rath-gate má a ještě bude mít devastující účinek nejen na sociální demokracii, ale postupem času i na celou politickou scénu.

Přitom na první pohled to vypadá jako jasná věc. Obvinění a zatčení Davida Ratha zbavilo sociální demokracii jednoho z jejich nejschopnějších a nejbojovnějších členů, posílilo opozičně-smluvn í křídlo v jejím vedení, podkopalo prezidentskou kandidaturu Jiřího Dienstbiera ml. a především zastavilo z pohledu pravice hrozivý nárůst preferencí ČSSD.

Další efekty také nejsou k zahození. Odvrácení pozornosti od žhavých korupčních kauz ODS (Promopro, IZIP, Pražský okruh...), připravovaného církevně-restit učního megatunelu či ztráty legitimity vlády po odchodu Věcí veřejných z vládní koalice. Možnost přesunout odpovědnost za finanční katastrofu, která se rýsuje v souvislosti s pozastavenými evropskými dotacemi na „oranžové“ hejtmany. A konečně – volná cesta pro „slovenskou“ (či spíše „visegrádskou“) cestu k ovládnutí českého zdravotnictví. V parlamentu totiž seděli v posledních několika letech jen dva poslanci, kteří měli přehled o českém zdravotnictví a hlasitě hájili zájmy pacientů a lékařů proti zájmům mocných finančních skupin – Ludvík Hovorka a David Rath. V tuto chvíli už tam nesedí ani jeden z nich.

Pokud se však na celou kauzu podíváme detailněji, zjistíme, že v dlouhodobé perspektivě bude mít devastující vliv na českou politiku, ať už se bude její koncovka jmenovat Rath na Pankráci (ta hrůza, kdyby v tom případě začal mluvit) nebo Rath na Hradě (pokud to Kubice a jeho hoši a děvčata spackají, jak je jejich dobrým zvykem). Ještě více totiž zpochybnila exekutivní, zákonodárnou i justiční složku naší demokracie. „Demokratickou“ levici oslabila, „demokratické“ pravici k lepším volebním preferencím nepomohla. Mnozí občané totiž vn&iacut e;mají zkorumpovanost politiků, ale i nestandardní postupy policie, státních zástupců i nejvyšších ústavních činitelů a vyvozují ze svého pozorování velmi radikální závěry. A po radikálních závěrech přicházejí radikální činy, přinejmenším ve formě volby velmi radikálních stran.

________________________________________
Další odkazy s komentářem:

Fedor Gál > Blog > Příběh plk. Jana Kubice

Článek popisuje činnost ÚOOZ před tzv. „Kubiceho zprávou“. Neobsahuje však tu zásadní věc, že žádná z vyjmenovaných akcí - Antropoid (ruskojazyčné mafie, biolíh, korupce v Pozemkovém fondu, Pokr (vražda Františka Mrázka), Loreta (vytunelování společnosti ČEPRO) – nebyla dotažena do konce.

http://zpravy.idnes.cz/izip-zdravotnictvi-04r-/domaci.aspx?c=A120514_183355_domaci_abr

Sotva ministerstvo oznámilo, že knížky pacienta IZIP končí, už má další nápad, jak vzkřísit elektronické zdravotnictví. Do konce roku vypíše tendr za několik milionů, ve kterém bude hledat podobu nového portálu. Ten propojí stávající elektronické databáze a umožní do nich nahlížet z jednoho místa. A k čemu že to ten Heger potřebuje? Jako další krok, až proběhne tato akce.

V novém návrhu hrozí, že Ministerstvo zdravotnictví zůstane bez výkonných pravomocí. Navrhovaný zákon stanoví, které společné činnosti budou zdravotní pojišťovny vykonávat prostřednictvím nového administrativně správního subjektu - tzv. Kanceláře. Tato kancelář má navíc převzít faktickou úlohu koordinátora celé péče o zdraví, zdravotní pojištění a systém zdravotní péče, včetně zdravotních pojišťoven. Její reálná navrhovaná působnost a obsah zajišťovaných činností i způsob, jakým má provádět koordinační činnost, p ředává do rukou kanceláře pravomoci, které nyní má ze zákona MZ či MF. Navrhuje se i převedení některých celoresortních činností. Tyto činnosti zatím zajišťuje pro celý systém NRC (Národní referenční centrum) pod patronací VZP, případně VZP samotná. Jakmile VZP a MZd o své pravomoci přijdou, stane se celý privatizační proces nezvratným.

Připomínky odborů

Odborům se především nelíbí připlácení na zdravotní péči a to, že je vláda při jednáních klame.

Přehled legislativních změn na rok 2012:

Zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách)

08.12.2011
Zákon nabývá účinnosti dnem 1. dubna 2012.
Celý článek

Zákon č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách

08.12.2011
Zákon nabývá účinnosti dnem 1. dubna 2012.
Celý článek

Zákon č. 374/2011 Sb., o zdravotnické záchranné službě

08.12.2011
Zákon nabývá účinnosti dnem 1. dubna 2012.
Celý článek

Zákon č. 375/2011 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o zdravotních službách, zákona o specifických zdravotních službách a zákona o zdravotnické záchranné službě

08.12.2011
Zákon nabývá účinnosti dnem 1. dubna 2012.
Celý článek

Zákon č. 369/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony

08.12.2011
Sněmovní tisk http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&T=409
Zákon nabývá účinnosti dnem 1. dubna 2012.

Odkazy: Petr Umlauf
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Rath byl zadržen již v pátek 11.5.2012Zb 2012-05-17 18:18
Ve zprávách z úterý 15.5.2012 mluví tisková mluvčí SČ kraje o "včera ve večeních hodinách" (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/212411015000515/ od 1:58). Ale možná to i ona převzala z médií.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat