Home Blog politika Vladimír Franz prezidentem

Vladimír Franz prezidentem

Popis: Dejte si pozor co si přejete mohlo by se to splnit! Franz politice vůbec nerozumí, sám to přiznává, když nemá a nehodlá představit svůj program. Hrozí mu, že dopadně jako Havel, který sice hodně chtěl, ale byl nekompetentní! Jak se jmenuje pramiér a kompetence prezidenta ČR dle ústavy z r. 1993
Klíčová slova:
Hits: 2955
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Blog - politika
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 01 Srpen 2012 14:26

Franz politice nerozumí,

 sám to přiznává, když nemá a nehodlá představit svůj program. Hrozí mu, že dopadně jako Havel, který sice hodně chtěl, ale byl nekompetentní!

Dejte si pozor co si ...přejete mohlo by se to splnit!

http://www.novinky.cz/domaci/274691-na-hrade-bych-nahy-nebehal-rika-potetovany-kandidat-na-prezidenta-franz.html

„Přinutilo mě to zamýšlet se nad tím vážně. Pak jsem si řekl, proč to nezkusit?“
tak tohle by normálě znamenalo politickou smrt, ale ne u France!

(palec dolu)

Na Hradě bych nahý neběhal, říká potetovaný kandidát na prezidenta Franz
www.novinky.cz Češi by mohli mít prezidenta, který vypadá jako postava ze sci-fi filmu. Zájem vystřídat na Hradě Václava Klause má totiž i výstřední umělec Vladimír Franz, který v úterý oficiálně ohlásil svou kandidaturu. 

https://www.facebook.com/tcladin/posts/398523613528038?notif_t=share_comment 

diskuse

Ondřej Stluka LS: Chápu Vás, ale fór je v tom, že více či méně stejné handicapy, které popisujete, má i drtivá většina ostatních kandidátů, akorát si dávají pozor, aby je za to nemohl nikdo takto napadnout.

"Fran(c)z" se nestydí přiznat, že politice do...statečně nerozumí, a tato upřímnost je pro mě silný důvod, proč ho podporovat, protože člověk jeho kapacity by se nehrnul do úřadu, pokud by neměl zdravý náhled na své možnosti potřebné znalosti dohnat.

"„Přinutilo mě to zamýšlet se nad tím vážně. Pak jsem si řekl, proč to nezkusit?“
tak tohle by normálě znamenalo politickou smrt, ale ne u France!""

Vtip je v tom, že toto si řekl každý z kanidátů, ale ani ho nenapadlo, že by to řekl veřejně z obavy, kterou jste popsal. Franz to bere jako fakt, který má veřejnost právo vědět. Je to zkrátka etické a žádný z kandidátů nemá diplom z vysoké školy prezidentské. Ba co víc, 90% procent ostatních kandidátů má škraloup v podobě buď příslušnosti v předlistopadové KSČ (Zeman, Ficher, Dlouhý), nebo příslušnosti v soudobé neonacistické frakci DS (Vandas), nebo příslušnost v skupině, která se v roce 2000 pokusila rozložit ČT (Bobošíková). Pak ještě zbývá pár anarchistů, kteří by nám vládli pomocí "siderického kyvadla"(Cibulka), anebo by v úřadu bojovali za zrušení potratů a homosexuality (Karas). A když od toho odečtete ty, kteří byli do boje oficiálně vysláni některou z parlamentních stran, protože by straně neprospělo nikoho nevyslat, kdo zbyde?

Ale souhlasím s Vámi. Pokud má příští český prezident projít takovými kritérii, tak i já Franzovi dávám palec dolů. Ovšem v případě ostatních kandidátů můj palec tvrdě spí.

 

Ladislav Schnaiberg Ondřej Stluka a já s Vámi souhlasím, Franc není o nic horší kandidát (subjektivně) než ostatní. A stejně jako jsem kritizoval, že velká část kandidátů je z KSC a prognoťáku kritizuji i France, že není politik, ale chce být prazidentem.
NEní...možné, abý se politikem stal až potom, naučil se to. Zvpomeňte na Radka z VV. Potom se musím ptát, když politice nerozumíš co tam budeš dělat? Učit se? Tak to snad je serióznější jít nejdřív do senátu nebo aspoň prokázat svoje kvality jako jiný zastupitel. a pak teprv na Hrad nemyslíte?
Nerad bych se dočkal toho, že se Franc s někým pobije. Tedy vůbec například nevíme zda umí řešit spory, zda umí vyvolat diskusi, .... .

 

Ladislav Schnaiberg
Prezident má stěžejní pravomoc jmenovat:
1) premiera (dle libosti)
2) soudce (na návrh)
3) členy rady Členy ČNB, prezidenta NKU, atp.
Zkusme si představit koho by jmenoval, když nikoho nezná. No koho? A z toho mám obavu.
Přitom jmenování preiméra vidím jako velice velice klíčové (ostatně to se už v minulosti už ukázalo).

 

Jakub Pomeranč Leitl Pardon, pane Ladislave, ale vy děláte, jako kdyby si prezident mohl vybrat koho jmenuje premiérem. Tomu jmenování předcházejí nějaké volby. Z těch voleb vyjde buď vítěz s většinou a nebo co se stává častěji, někdo kdo je schopen sestavit ko...alici s většinovou podporou. Prakticky o ničem, tedy co se tohoto týká, nerozhoduje.
Mnohem více mi vadí silácké řeči některých ostatních kandidátů, že nejmenují vládu s podporou komunistů. Prázdné tlachy. Řekněme, že ČSSD by obsadila 80 křesel a komunisti 50. Prezident chtě nechtě by prostě jmenoval (nejspíše) někoho (předsedu) za ČSSD a bylo by vystaráno.

 

Lekce z ústavy 

Ladislav Schnaiberg
nesouhlasím.
prezident jmenuje predsedu podle svého svědomí (tak aby co nejlépe sloužil republice)
tedy muže vybrat kohokoliv. Ten buď vládu sestaví nebo ne.
(co si pamatuju, tak pokud premier nesestaví vladu, jemenuje premier noveho, pokud ani treti premier nesestavi vladu jsou nové volby do sněmovny) !!!
http://www.sbirkazakonu.info/ustava-ceske-republiky/prezident-republiky-a-jmenuje-a-odvolava-preds.html
Ústava České republiky článek 62
Čl.62Prezident republiky
a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi,
b) svolává zasedání Poslanecké sněmovny,
c) rozpouští Poslaneckou sněmovnu,
d) pověřuje vládu, jejíž demisi přijal nebo kterou odvolal, vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenování nové vlády,
e) jmenuje soudce Ústavního soudu, jeho předsedu a místopředsedy,
f) jmenuje ze soudců předsedu a místopředsedy Nejvyššího soudu,
g) odpouští a zmírňuje tresty uložené soudem, nařizuje, aby se trestní řízení nezahajovalo, a bylo-li zahájeno, aby se v něm nepokračovalo, a zahlazuje odsouzení,
h) má právo vrátit Parlamentu přijatý zákon s výjimkou zákona ústavního,
i) podepisuje zákony,
j) jmenuje prezidenta a viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu,
k) jmenuje členy Bankovní rady České národní banky,
l) vyhlašuje referendum o přistoupení České republiky k Evropské unii a jeho výsledek.Ústava České republiky článek 62

www.sbirkazakonu.info

 

Ladislav Schnaiberg
Ústava České republiky článek 68
Čl.68
(1) Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně.
(2) Předsedu vlády jmenuje prezident republiky a na jeho návrh jmenuje ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů.
(3) Vláda předstoupí do třiceti dnů po svém jmenování před Poslaneckou sněmovnu a požádá ji o vyslovení důvěry.
(4) Pokud nově jmenovaná vláda nezíská v Poslanecké sněmovně důvěru, postupuje se podle odstavců 2 a 3. Jestliže ani takto jmenovaná vláda nezíská důvěru Poslanecké sněmovny, jmenuje prezident republiky předsedu vlády na návrh předsedy Poslanecké sněmovny.
(5) V ostatních případech prezident republiky jmenuje a odvolává na návrh předsedy vlády ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo ...

Ústava České republiky článek 73
Čl.73(1) Předseda vlády podává demisi do rukou prezidenta republiky. Ostatní členové vlády podávají demisi do rukou prezidenta republiky prostřednictvím předsedy vlády.
(2) Vláda podá demisi, jestliže Poslanecká sněmovna zamítla její žádost o vyslovení důvěry nebo jestliže jí vyslovila nedůvěru. Vláda podá demisi vždy po ustavující schůzi nově zvolené Poslanecké sněmovny.
(3) Podá-li vláda demisi podle odstavce 2, prezident republiky demisi přijme.

Ústava České republiky článek 35
Čl.35(1) Poslaneckou sněmovnu může rozpustit prezident republiky, jestliže
a) Poslanecká sněmovna nevyslovila důvěru nově jmenované vládě, jejíž předseda byl prezidentem republiky jmenován na návrh předsedy Poslanecké sněmovny,
b) Poslanecká sněmovna se neusnese do tří měsíců o vládním návrhu zákona, s jehož projednáním spojila vláda otázku důvěry,
c) zasedání Poslanecké sněmovny bylo přerušeno po dobu delší, než je přípustné,
d) Poslanecká sněmovna nebyla po dobu delší tří měsíců způsobilá se usnášet, ačkoliv nebylo její zasedání přerušeno a ačkoliv byla v té době opakovaně svolána ke schůzi.
(2) Poslaneckou sněmovnu nelze rozpustit tři měsíce před skončením jejího volebního období.

Ústava České republiky článek 64 

Čl.64
(1) Prezident republiky má právo účastnit se schůzí obou komor Parlamentu, jejich výborů a komisí. Udělí se mu slovo, kdykoliv o to požádá.
(2) Prezident republiky má právo účastnit se schůzí vlády, vyžádat si od vlády a jejích členů zprávy a projednávat s vládou nebo s jejími členy otázky, které patří do jejich působnosti.

 

 

tedy to vypadá, že pokud premier neudělá vládu jmenuje prezident nového premiéra.
Pokud by ani druhý premier nedostal duveru PS, pak tretiho premiera jmenuje prezident na navrh predsedy PS
A paklize ani treti nedostane duveru "muze" takovou PS prezident rozpustit (muze, ale ve skutecnosti asi musi, jinak by nastal pat, bezvladi ... ale muze to bejt i jinak, nemám právnické vzdělání)

Myslím že v ČR se ještě nestalo, aby premier neziskal duveru pro novou vladu. A ted kdyz se zamyslim ty urednicke vlady ... to nejak nezapada ...aha zpapada to do čl.68 bod 2) .


 ste jak male deti

takovyho apolitickyho "vudce" sme tu uz meli - a co zustalo z pravdy a lasky? Jen lez a nanavist!

franc politice vůbec nerozumí, sám to přiznává, když nemá a nehodlá představit svůj program. Hrozí mu, že dopadně jako Havel, který sice hodně chtěl ale neuměl a nakonec uplně zblbnul a stal se loutkou svých poradců.

Dejte si pozor co si ...přejete mohlo by se to splnit!

http://www.novinky.cz/domaci/274691-na-hrade-bych-nahy-nebehal-rika-potetovany-kandidat-na-prezidenta-franz.html

„Přinutilo mě to zamýšlet se nad tím vážně. Pak jsem si řekl, proč to nezkusit?“

tak tohle by normálě znamenalo politickou smrt, ale ne u France!

palec dolu

 

Na Hradě bych nahý neběhal, říká potetovaný kandidát na prezidenta Franz – Novinky.cz

www.novinky.cz

Češi by mohli mít prezidenta, který vypadá jako postava ze sci-fi filmu. Zájem vystřídat na Hradě Václava Klause má totiž i výstřední umělec Vladimír Franz, který v úterý oficiálně ohlásil svou kandidaturu.

 

Pavel Krajčovič Nevýhoda přímé volby, no...

velice zajimava diskuse:

nejen o francovi

Ladislav Schnaiberg

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/vladimir-franz-prezidentem

Vladimír Franz prezidentem

www.ceskapozice.cz

Facebookový profil „Vladimír Franz prezidentem“ posbíral již 1500 příznivců. „Je...

jasné, že se proti této neortodoxní úvaze postaví řada odpůrců. Bude zajímavé sledovat, jak toto téma vymezí jednotlivé názorové proudy české společnosti,“ píše administrátor profilu, který diskutéry ujišťuje, že profes...

Ladislav Schnaiberg tady je ochutnavka te diskuse

"Pěkný, pěkný. Škoda, že si ho pořád pamatuju z 80. let, kdy denně předsedal partě nácků v Orlíku a na punkových koncertech šlapali svýma kanadama po malých holkách... Vesele u toho hajlovali. No jo, to byla asi nějaká mladická nerozvážnost, ne? To bych mu asi měla vodpustit, ne? Haha, tady je taková krize elit, vzorů, hrdinů, že se lidi chytaj kdejakýho psychopata. Tak ať si tím prezidentem třeba je, vono je to nakonec jedno. :)) "

 

Ladislav Schnaiberg
‎Pavel Krajčovič Pozitivni na vytahnuti France je, ze se v praxi ukazuje, ze to kdo bude prezidentem velice zalezi na nas - primech volicich.

 

Pavel Krajčovič
Právě že na nás všech by to být nemělo... toho se bojim... vem si kolik lidí by volilo Lucku Bílou atd... Jako zpívat umí, ale co by dělala v politice? A Lucka by nebyla ani z daleka ta nejhorší volba....

 

Ladislav Schnaiberg
nebojte se to je jen občanská společnost, to se naučíme, zatím si nevedeme špatně (viz např. vykroužkování bema)

btw: když ste zmínil Lucku já zmíním Gotta.

Má tedy škraloup z tý anicharty, ale jinak snad nebyl ani v KSC co vim.

A představte si novoroční projev by začínal:

"To musím zvládnout sám ..."

nebo "Kávu si osladím ..."

JE to bžunda, berte to tak. Nicméně kdy takovej Gott souhlasil myslim, že by byl dostal nevíc hlasů...

 

Ladislav Schnaiberg
http://zpravy.idnes.cz/pral-jsem-si-normalizaci-psal-gott-husakovi-aby-mohl-zpatky-do-ceskoslovenska-1hx-/domaci.aspx?c=A090728_204507_domaci_lpo

Přál jsem si normalizaci, psal Gott Husákovi, aby mohl zpátky do Československa - iDNES.cz

zpravy.idnes.cz

V červenci 1971 psal několikanásobný zlatý slavík Karel Gott generálnímu tajemní...

kovi KSČ Gustávu Husákovi dosud nezveřejněný dopis. Zpěvák se s bratry Štaidlovými nevrátil z vystoupení v Německu a zvažoval emigraci. Dopisem, kde podporuje normalizaci, si chtěl zachránit kariéru.

odkazy

Aktualizováno Pátek, 03 Srpen 2012 11:21