Bohuslav Sobotka oznámil demisi vlády 5 měsíců před volbami do poslanecké sněmovny | politika

Bohuslav Sobotka oznámil demisi vlády 5 měsíců před volbami do poslanecké sněmovny

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Demisi vlády vnímám jako zoufalý krok zoufalého muže.
Sobotka se ocitl v koutě a bez podpory. Zeman s Babišem, mají podporu ve východních zájmových skupinách. Kavárenská elita ze západních. Ale Sobotka, dle mého názoru byl jen trpěn. Dost možná jeho úloha skončila a to co vypadá jako překvapení bylo už déle dohodnuto duem babiš-zeman.
Asi se v Sobotkovi něco zlomilo, přetekla číše submisivity a vyprovokovalo jej to k činu. K činu zoufalého muže bez podpory v pozadí.
Ale mohu se plést, a vše může být úplně jinak.
Nezbývá než pozorně sledovat, co kdo kde říká, jak se u toho tváří, co ho zlobí a co těší.
Další vývoj se, podle mého, bude ubírat tím směrem který určí Zeman na radu Babiše (proč jde Babiš dřív než Sobotka k prezidentovi na návštěvu?). A to je opravdové riziko. Zatím co dodnes museli přeci jen počítat s tím, že je tu premiér, který není pod vlivem východní sféry vlivu. Teď už se na něj ohlížet nemusí.
Obrovské ztráty do budoucna (po volbách, rozhodně s novým premiérem Babišem) očekávám u části politické scény ovládané západem. Duo bude mít příležitost, kterou využije. Odsouhlasí změnu zákona o státním zastupitelství výměnou za hon na kavárníky a krytí babišových špinavostí (podvodů vyšetřovaných - vyšetřených policií).
Čeká nás vyřizování účtů s kavárníky. A vláda jedné strany.
A z toho mám strach. Hodně, opravdu hodně lidí věří slepě estébákovi, ten nezaváhá a již brzy ukáže jak to chodí v jeho firmě ...
Obávám se, že tím utrpí i SPD. Babiš se Zemanem na sebe strhnou pozornost a vytvoří neprůstřelný tandem. Všude tam kde je vláda příůiš silná se dějou jindy neuvěřitelné věci.
Ne musíme chodit daleko do minulosti . Stačí podívat jak to dopadlo na radnicích v Praze, kde vládla 3-4 volební období po sobě jedna strana.
budoucnost vidím černě, lidé sou bohužel velice snadno manipulovatelní. I mě se to stává. Tihle politici psychologové školení estébáci sou prostě profíci. Nenechávají nic co mohou náhodě.
A proto Bohouš musel, v koutě to jediné co vlastně mohl, aby si zachoval tvář a mohl v noci spát. Podat demisi vlády...

 

člány k tomuto tématu demise

 • https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3519233/odvola-sobotka-babise-na-1330-svolal-tiskovou-konferenci-sledujeme-zive.html
  • Premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že tento týden skončí celá česká vláda. Odvoláním ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše by z něj učinil "mučedníka" a tato diskuse by odvedla pozornost od toho, co je podstatné a to je ministr financí v konfliktu zájmů. Sobotka to uvedl na tiskové konferenci s tím, že se zítra sejde s prezidentem republiky, aby mu demisi této vlády podal. Koaliční strany mohou potom podle Sobotky jednat o vytvoření nové vlády nebo o uspíšení voleb. Ministři ANO se za Babiše postavili a dovedou si představit dovládnutí současného kabinetu až do řádných voleb.
 • https://www.novinky.cz/domaci/436699-babis-tak-at-skoncime-oba-ja-i-sobotka.html
  • Babiš: Tak ať skončíme oba. Já i Sobotka
   Ačkoli vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechce opouštět místo ve vládě, možnou variantou by podle něj bylo, že by skončil společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Babiš dodal, že pokud by ho prezident Miloš Zeman pověřil, aby vedl vládu do konce volebního období, nepřijal by to.
 • https://www.novinky.cz/domaci/436689-sobotka-se-pochlapil-a-riskuje-mysli-si-politologove.html
  • Politolog Ladislav Mrklas má pocit, že se premiér Bohuslav Sobotka pochlapil, když se do sporu s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) pustil. Premiér ale nyní podle něj hraje vabank. Podobně to vnímá i politolog Lukáš Jelínek, podle něhož Sobotka podáním demise ukázal ochotu riskovat.
 • https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-komentare/466512/komentar-sobotka-prekvapil-predcasne-volby-jsou-ale-temer-nerealne.html
  • Premiér Bohuslav Sobotka překvapil dokonce i nejbližší spolupracovníky z vedení ČSSD. Ani oni nevěděli, že se na mimořádné tiskové konferenci chystá oznámit demisi vlády, zjistil Blesk.cz. Už ve středu ráno přitom zasedá nejužší vedení sociální demokracie, kde bude mít Sobotka co vysvětlovat. Není totiž jasné ani to, jestli hraje vabank nebo má nějaké připravené scénáře. Vládní krizi rozebírá ve svém komentáři Bohumil Pečinka z Reflexu.
 • http://www.euro.cz/politika/sobotka-je-srab-reaguje-na-vladni-demisi-kalousek-hrad-mlci-1345418
  • Pražský hrad ponechává oznámení premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) o demisi vlády bez komentáře. Postup prezidenta bude podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka oznámen v pravý čas. Pravicová opozice Sobotku za jeho rozhodnutí kritizuje. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek označil premiéra za sraba.

Premiér Bohuslav Sobotka překvapil dokonce i nejbližší spolupracovníky z vedení ČSSD. Ani oni nevěděli, že se na mimořádné tiskové konferenci chystá oznámit demisi vlády, zjistil Blesk.cz. Už ve středu ráno přitom zasedá nejužší vedení sociální demokracie, kde bude mít Sobotka co vysvětlovat. Není totiž jasné ani to, jestli hraje vabank nebo má nějaké připravené scénáře. Vládní krizi rozebírá ve svém komentáři Bohumil Pečinka z Reflexu.