Den elektromobility v Praze | technologie

Den elektromobility v Praze

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Na Malostranském náměstí 6.5. proběhne Den elektromobility.
Zde bude možnost  projet se elektromobilem a dozvědět více o tomto způsobu dopravy. Součástí programu je i mezinárodní odborná konference v Malostranské Besedě tentýž den.
Praha plánuje se přihlásit ke 14 světovým metropolím, které podporují "čistou" dopravu ve městě.

související témata:

občanské sdružení future age podporuje rozvoj čistého automobilismu
technologické pokroky
srovnání automobilů a elektromobilů
 
 
Tisková zpráva
 
ElectricMotion.cz
 
26. dubna 2010
 
 
Začátkem května proběhne první ročník Dne elektromobility v Praze a mezinárodní konference o technologiích a infrastruktuře pro elektromobily
 
Ve čtvrtek 6. května budou moci obyvatelé metropole sledovat tichá vozidla bez emisí přímo v historickém centru. V české předpremiéře se rovněž představí městské elektrovozidlo Peugeot iOn a také sériově vyráběný supersport Tesla Roadster, který má neslyšitelné zrychlení z 0 na 100 km/h za necelé 4 vteřiny s dojezdem přes 300 km. Elektrická vozidla, skútry, kola a dobíjecí stanice budou k vidění na Mariánském a Malostranském náměstí od 10 do 19 hodin.
 
V nově otevřené Malostranské besedě proběhne ve stejný den pracovní seminář pro odbornou veřejnost, kde vystoupí přední odborníci na vývoj baterií, výrobu elektrických vozidel a rozvoj jejich infrastruktury ve městech. Mezi jinými povedou odbornou diskuzi s českými kolegy Donald Bethune z vývojového střediska IBM v kalifornském San José nebo expert na technologie baterií elektrických vozidel Peter Birke ze společnosti Continental.
 
Projekt organizuje občanské sdružení Future Age za podpory pražského magistrátu a pod záštitou primátora Pavla Béma. V posledních několika měsících už čtrnáct světových metropolí podporuje elektromobilismus jako čistou formu dopravy bez hluku a emisí. V nejbližších letech nabídnou také automobilky dostupná vozidla, která mají dojezd přes 100 kilometrů na jedno nabití a totožný komfort přepravy jako současná auta se spalovacími motory.
 
 
*********************************************
 
Další informace naleznete na webových stránkách www.electricmotion.cz nebo můžete kontaktovat mluvčí projektu sl. Lucii Procházkovou na prochazkova​@​electricmotion.cz nebo na tel. 721 644 958.