Home Blog pc-software upgrade joomla 1.5 přenos článků

upgrade joomla 1.5 přenos článků

Popis: Upgrade a Přenesení webu diagnozanemoci.cz. Postup doména a hosting, upgrade a přenos článků.
Klíčová slova:
Hits: 1619
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Blog - pc-software
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 29 Říjen 2011 18:13

Upgrade a Přenesení webu diagnozanemoci.cz

Postup se týká přenosu a upgrade webu diagnozanemoci.cz z onebit.cz Joomla 1.5.24 na wedos.cz Joomla 1.6.3. Web spočívá v prezentaci cca 14000 článků - kodů diagnoz nemocí. A jelikož Joomla 1.5 neuměla v základní výbavě víceúrovňové kategorie, použil jsem tenkrát modifikovanou komponentu multicategories.

Při přenosu sem měl několik možností, postupoval sem

doména a hosting

  • zakoupení webhostingu a domény na wedos
  • domena převedena pod spravu wedos (vlastnictví zůstává onebit) nastavení DNS zůstává pro hosting onebit do vybudování upgradované prezentace v J! 1.6.3.
  • prozatimní web je na wedos.net a můžu nerušeně připravit

upgrade a přenos článků

jelikož byla prezentace v J! 1.5.24 s com_mulitcitegories byly komponenty upgradující na jeden klik typu jupgrade nepoužitelné. Upgrade-r měl možná problém i kvůli značné velikosti databáze (jos_content cca 37MB) a prezentace (backup mel okolo 80MB). Možná byla chyba i v rukou :)

založena nová instalace Joomla 1.6.3

  • stažení distribuce ve formě .zip
  • upload a následně unzip přes net2ftp (nevýslovně rychlejší než uploadovat rozbalené z file managera)

Při přenesení článků, jsem se nejprve snažil předělat sql databázové tabulky jos_content a jos_categories J.1.5 do formátu J1.6. Zjistil jsem ale, ze nevím dost o pricipu víceúrovňových kategorií a sql (jak pounout indexový sloupec ID o +7?).

Naštěstí jsem byl zachráněn komponentou JXML exporter a importer. Exporter zvládal najednou exportovat až 100 kategorií, odhaduji cca 1200 článů, do za-tar-ovaného XML. Celý katalog byl v nakonec exportován v 12-ti souborech á cca 8MB. Násleně soubory snadno iportovány importérem. Výsledkem kategorie naplněné články v Joomla 1.6.3 ! Záporem v mém případě je, že hlubší úrovně přesunuty do první úrovně. 

  • nová instalace webu na 1.6.3
  • export článků - exporter / importer článků
Aktualizováno Čtvrtek, 29 Březen 2012 21:23