Home Blog politika Facebook nepovoluje falešná jména, nezvykle použitá velká a malá písmena, interpunkci či

Facebook nepovoluje falešná jména, nezvykle použitá velká a malá písmena, interpunkci či

Popis: Facebook nepovoluje falešná jména, nezvykle použitá velká a malá písmena, interpunkci či
Klíčová slova:
Hits: 4424
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Blog - politika
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 07 Červen 2011 16:39

Tak sem měl dva dny deaktivovaný účet na FB a už mi bylo skoro do pláče. No je to kvůli tomu, že používám fake name (falešné jméno). Ale nechtělo se mi uvést správné, tak sem zase zadal toto a FB už pohrozil, že ještě jednou tak mohu mít problémy. Ale já zase zlobil a tentokráte sem zadal jméno Niels Bohr (takovej machr přes astro mat fyz chem) a to sem neměl dělat. FB dodržel slovo a bloknul mě.

To mě dost vykolejilo. Rozumíte? bylo mi úzko, jak pak by taky ne. FB vy mí přátelé co ani nevídám jen díky FB sme v kontaktu. Co bych si počal? Navíc jsem admin několika skupin a firem a co teď?

Zkoušel sem tedy dál. Ale To už cht FB abych mu poslal ofocenou občanku. Huhu tak to sem neměl vůbec v úmyslu. A taky že sem neposlal.

Pak sem jěště klikal a klikal, do nápovědy, ale furt nic. Přišel mi sice mejl že se na to kouknou a ať si zatím nezakládám nový účet. Ale přístup sem furt neměl. Ta úzkost ve mně byla furt.

A dnes mi přišel další mejl. O migraci. No je to engliš a ne zcela sem to pochopil. Ale řekl sem si, že se skusim přihlásit...

A sem tu. Ale nevím na jak dlouho. Ale sem šťastný, žiju z tohoto okamžiku a je mi fajn. Zase na FB :-)

Mám ale obavu, že mě zase bloknou. Ať už mě někdo napráší nebo nějakou vnitřní kontrolou. Ale Jméno si prostě změnit nedovedu ...Dnes jsem byl překvapen, po zadání jména a hesla na FB sem nestačil zírat

facebook-jmeno-vyzva

facebook-jmeno-blok

facebook-jmeno-vyzva-II

odkazy

Aktualizováno Úterý, 12 Březen 2013 19:07

Komentáře  

 
0 # Administrator 2013-02-21 13:56
Proč je tak snadné vystrnadit někoho ze sociálních sítí a tak těžké dovolat se nápravy

Pravidla Facebooku | Z nového čísla
Respekt.iHNed.cz

V jednom okamžiku zmizíte ze světa, v němž jste dosud intenzivně přebývali. Předtím sice dostanete varování, exekuci však nezabráníte – je příliš...
3To se mi líbí · · Sdílet.
28 lidem se to líbí..

Alena Borkova Zajímavý článek. Začínám uvažovat, zda by nebylo nejlepší zrušit účet u Facebooku...
To se mi líbí · Odpovědět · pondělí v 13:13..

VeЯonika Veselá Budu za hnidopicha, ale: "na obrazovce na něj NEVYSKOČILIi hlášky a debaty jeho facebookových známých"..
Respekt si koupim, chci znat pokracovani..
To se mi líbí · Odpovědět · 1 · pondělí v 13:16..

Ondrej Pavelek Taky si ho snad přečtu, opravdu by mě zajímalo, proč se stále někdo pozastavuje nad tím, že mu byl zrušen účet, když porušuje i ta nejelementárněj ší pravidla. Mimo jiné dodnes...
To se mi líbí · Odpovědět · 3 · pondělí v 13:22..

Magda Síbková Jenže účet může být zrušen i kvůli křivému nařčení a to mne docela děsí. Provozuji dvoje stránky tady na FB (cca 8.300 členů a cca 2.000 členů) a už jsem se setkala s pokusem o vydírání. Popravdě není to nic příjemného a tuším, že možnosti obrany jsou prakticky nulové. Navíc mám zkušenost, že existují i "experti", kteří si udělají třeba kolem padesáti falešných účtů a s pomocí těch pak masí například komerční stránky (stránky výrobců, nakladatelů apod.). Jdu si dočíst ten článek. Nám naštěstí Respekt chodí domů do kastlíku a i stránky Respektu na FB zatím běhají, tak ať nám to vydrží, že?
To se mi líbí · Odpovědět · 3 · pondělí v 13:34..

Ondrej Pavelek Ano, nicméně i pak se dá situace s FB řešit, byť ne zrovna jednoduše. Je potřeba si uvědomit, že vše na FB je majetkem FB a podle toho se zařídit. Když už jsem ovšem aktivista se spoustou nepřátel, tak jim rozhodně nebudu dávat takovou debilní záminku mě sestřelit...
To se mi líbí · Odpovědět · 1 · pondělí v 14:18..

Magda Síbková ... No, ono tou debilní záminkou může být i to, že někomu nechcete poslat hodnotný dárek, takže o těch motivech to úplně není...
To se mi líbí · Odpovědět · pondělí v 14:21..

Ivo Vlasatý Že by po řadě těch povrchnějších konečně zase nějaký hlubší článek o fejsbůku? :)To se mi líbí · Odpovědět · pondělí v 14:49..

Michael Fajovský Facebook je soukromou stránkou s vlastními pravidly, není to žádné demokratické území. Pokud se to někomu nelíbí, ať si ho zruší a nebrečí.
To se mi líbí · Odpovědět · 1 · pondělí v 14:57..

Ondrej Pavelek Magda: Anebo jako v tomto případě uvádění falešných údajů a fotografií (ke kterým nemám navíc autorská práva). Nazývejme věci pravými jmény...
To se mi líbí · Odpovědět · pondělí v 14:57..

Antonín Novák Krom ódy na otravného fantoma Hollana jsem se z článku nic nedozvěděl. Název článku je zavádějící.
To se mi líbí · Odpovědět · 2 · pondělí v 15:18..

Magda Síbková Ondřeji a to je právě o tom, takové nařčení je jednoduché, ale kde pak člověk může dokazovat, že údaje nejsou falešné nebo křivé nebo nějaké jiné a fotografie jsou autorovým dílem nebo například pod Creative Commons apod. apod. O tom je právě ta řeč, tedy podle mne, že FB v není klasický internet, že je to svět, který má opravdu svá vlastní pravidla a ta pravidla často můžou nahrát křivému obvinění spíše než realitě. Myslím, že je hlavně dobré o tom vědět. Nikdo se tu vlastně neptá po názoru obou stran, ale jen té jedné, která něco nahlásí.
To se mi líbí · Odpovědět · pondělí v 15:59..

Antonín Novák Což je úplně stejné jako v reálném životě. Jen je to v něm nějak tak větší malér. ;)To se mi líbí · Odpovědět · úterý v 1:20..

Jaroslav Šafář Zajimalo by me jestli aktivisti nedovedou napachat vic skod nez uzitku.... http://prigl.cz/brnaci/odhaleni-prava-tvar-mateje-hollana-chlapecci-a-koks/
Odhalení: Pravá tvář Matěje Hollana? Chlapečci a koks
prigl.cz
Matěj Hollan sám sebe rád představuje jako „nesmlouvavého kritika poměrů“, „novo...dobého disidenta“ a „bojovníka proti korupci a hazardu“ ve městě Brně. Rád a často vytahuje kartu morální nadřazenosti a vlastní čistoty. Má...Zobrazit více.To se mi líbí · Odpovědět · úterý v 12:49..

Jaromír Otčenášek Škoda, že se o tomto problému, který na Facebooku existuje od jeho počátků, začíná psát až ve chvíli, kdy se něco takového přihodí Taberyho kamarádíčkům. Navíc z toho úryvku to zatím vypadá jako reklama na Hollana, než na zamyšlení nad tématem "odstřelování" uživatelů. Ale tenhle přístup je typický. Hezky to bylo vidět na kauze Rath. Do té doby pan Rath moc zájem o poměry panující ve vazebních vězenících neprojevoval, až když tam sám skončil, tak se z něj stal dychtivý bojovník proti útlaku a nespravedlnosti . To samé jsou vlivné osobnosti kulturně-mediál ní scény. Hrají si na obránce lidu a bůhví co dalšího, ale pokud si něco neodserou oni nebo jejich kamarádíčci, tak problém neexistuje. A to se to pak zase hned nafouknou jako křivda téměř globálního významu. Směšné a smutné zároveň.
To se mi líbí · Odpovědět · úterý v 21:18 · Upraveno..

Magda Síbková Jaromíre, přiznám se, že tisk moc nesleduji. Je nějaké tištěné médium, které by se tímto tématem zabývalo do této chvíle? Ráda si udělám srovnání. Klidně i něco zahraničního, věřím, že tam tohle řeší s předstihem.
To se mi líbí · Včera v 12:45..
Odpovědět....

Martin Funkstroy Fuka jasny
To se mi líbí · Odpovědět · Včera v 10:52..Štěpán Farkaš alfauživatele Facebooku haha :)To se mi líbí · Odpovědět · Před 19 hodinami..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Co dělat?tulen 2011-09-26 20:12
No... tak jsem tam měla svoje jméno... a najednou na mě vylezlo úplně to samé jako tobě. Tak jsem tam zadala mé jméno. A nic... tak se teď děsím :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Jak změnit uživatelské jméno na FBAdministrator 2011-10-10 08:35
Je to celkem snadné:
Vpravo nahoře klinout na Účet > Nastavení účtu > Jméno - upravit
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat