Home Blog politika nečas odvolal Pospíšila, při zdůvodnění nesmyslně argumetuje

nečas odvolal Pospíšila, při zdůvodnění nesmyslně argumetuje

Popis: neuvěřitelné, Prezident odvolal z funkce ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Opozice i koalice se diví. Premiér Nečas nesmyslně argumentuje. Prezident Klasu obratem návrh signuje.
Klíčová slova:
Hits: 1656
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Blog - politika
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 27 Červen 2012 12:35

neuvěřitelné


Prezident odvolal z funkce ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila - Zprávy.rozhlas.cz

www.rozhlas.cz Politika (Domácí)

Nečas zdůvodnil pro ČRO1 tím, že Pospíšil manažersky nezvládl resort. A to tím, že si dovolil na vládu přijít s požadavkem navýšení rozpočtu o 1mld !
Kdo bude nový ministr spravedlnosti !
Odvolání přichází jen pár dní po odvolání Rampuly manočeného do krádeže miliard v kouze MUS !!!

tak to je nářez
Premiér a předseda ODS Petr Nečas už ve vládě nechce spolustraníka Jiřího Pospíšila. Ve středu jej odvolal z funkce ministra spravedlnosti.

Nečasův krok už schválil i prezident Václav Klaus.

... Pospíšil podle Nečase nezvládl svůj resort manažersky. Premiér mu vytkl především to, že v době rozpočtových škrtů Pospíšil opakovaně žádal peníze navíc.

"Nemohu připustit, aby v situaci, kdy celá vláda škrtá, byl na vládu přinesen návrh na navýšení rozpočtu o jednu miliardu korun. Tento krok měl demoralizující účinek na celou vládu, nehledě na to, že do konce roku bude z ministerstva spravedlonosti směřovat ještě jedna žádost na navýšení rozpočtu," zdůvodnil Nečas své rozhodnutí.

Pospíšilova nástupce zatím neprozradil. "Bude to někdo z ODS," řekl jen.

Opozice i koalice se diví
Premiérovu kroku se diví nejen opozice, ale i koaliční partneři. Šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík serveru IHNED.cz řekl, že Pospíšilovu odvolání nerozumí.

"Pana Pospíšila považuji za velmi dobrého ministra spravedlnosti a rozhodně jsem nic takového nečekal. Je to pro mě velkým překvapením. S koaličními partnery budeme o vzniklé situaci ještě diskutovat," řekl Gazdík.

reklama
Podle opozice by ale za Pospíšilovým koncem v čele justice mohlo být i něco jiného. "Neznám důvody. Zatím to na mne působí jako začátek tlaku na státní zastupitelství a trest pro ministra za to, že se policie za dozoru a souhlasu státních zástupců dotkla i vysoce postavené členky koalice," míní Jeroným Tejc z opoziční ČSSD.

Tejc má na mysli policejní žádost o vydání místopředsedkyně sněmovny Vlasty Parkanové, kterou chtějí detektivové stíhat kvůli údajně předraženému nákupu armádních letounů CASA.

Parkanovou, která se právě v těchto chvílích hájí na zasedání mandátového a imunitního výboru, viní z toho, že nenechala zpracovaz znalecký posudek na ocenění letounů a stát tím připravila minimálně o 658 milionů korun.

http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-56318700-necas-se-zbavil-ministra-spravedlnosti-pospisila-demoralizoval-vladu-tvrdi-premierZobrazit více

Nečas se zbavil ministra spravedlnosti Pospíšila. Nezvládl svůj resort, tvrdí premiér

zpravy.ihned.czPrezident Václav Klaus odvolal na návrh premiéra Petra Nečase ministra spravedln...osti Jiřího Pospíšila z ODS, jehož pozice byla ohrožena už letos v únoru v souvislosti s takzvanou válkou žalobců a bojem o šéfa pražského vrchního státního zastupitelství.

·

Tajný projev premiéra Nečase k vyhazovu ministra Pospíšila - Žít Brno

www.zitbrno.cz Naší redakci se podařilo díky práci našich oblíbených hackerů získat původní pro...jev premiéra Nečase, zdůvodňující vyhození ministra spravedlnosti, Jiřího Pospíšila. Výjimečně tedy přinášíme text, který se našeho města absolutně nijak netýká.

 

Bradáčová se měla stát vrchní žalobkyní, Pospíšil ji už jmenovat nestihl - iDNES.cz

zpravy.idnes.cz Novou vrchní pražskou žalobkyní měla být po Vlastimilovi Rampulovi Lenka Bradáčo...vá jako záruka pro další očistu úřadu. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ji ale před svým odvoláním už nestihl jmenovat.

 

Ihned.cz 

Jiří Pospíšil na konferenci Vize 2020 v únoru 2010
 
 
27. 6. 2012 | poslední aktualizace: 27. 6. 2012  10:48
 

Čeští politici se zalekli sami sebe, píše slovenský deník SME ke kauze Parkanová

Petr Nečas logicky zařadil zpátečku, bojí se o osud koalice, píše slovenský list Sme. Případ Vlasty Parkanové podle Sme dobře ilustruje, že každá vláda, i ta proreformní, má ve skříni nějaké kostlivce, a tak se bojem s korupcí chytá do vlastní pasti.
 
ČTK 
 
Petr Nečas
 
Petr Nečas
foto:

Váhání českých vládních poslanců, zda vydat k trestnímu stíhání svou kolegyni Vlastu Parkanovou, je dobrým příkladem pasti, která čeká na každou politickou garnituru, jež začne ve vládní pozici skutečně bojovat proti korupci.

Každá významná politická strana má svou - všelijakou - minulost a už byla u moci. Tedy hojně se setkávala s pokušením korupce a klientelismu a prakticky vždy alespoň část strany těmto svodům také podlehla, napsal dnes slovenský list Sme.

 

Každá významnější politická strana tak má svou skříň a v ní nějaké kostlivce, čekající, aby z ní mohli vypadnout. Platí to i pro formálně nové strany, které se neobejdou bez pošpiněných politických veteránů.

Nutnou součástí boje proti korupci však je, že politici uvolní ruce prokuratuře a policii, aby mohly konečně normálně fungovat.

"Neřízená" policie však dříve či později dospěje i ke kostlivcům ve vládních skříních, což také u mnoha koaličních politiků, do té doby podporujících boj proti korupci, vede k radikální změně názoru. Nejen ze solidarity s kolegy nebo ze strachu, že přijde řada i na ně. Ale i z jednoduchého důvodu, že takové vyšetřování ohrožuje křehkou koalici a její parlamentní většinu.

A to tím spíš, že s bojem proti korupci přicházejí z logiky věci proreformní vlády prosazující i jiné nepopulární změny, což téměř zákonitě znamená, že jde o křehké a těžce zkoušené koalice, kterým neustále hrozí rozpad.

Pro vládu Ivety Radičové to platilo stejně, jako to platí pro vládu Petra Nečase. A není se co divit, že osobně asi skutečně poctivý Nečas, který ještě snesl odchod nejzkorumpovanější koaliční strany Věcí veřejné do opozice, se v případu Parkanová už přidává k ministrovi financí Kalouskovi a hovoří o policejní šikaně.

V případu Parkanová je totiž téměř vedlejší, zda porušila zákon, když si při nákupu letadel pro armádu nevyžádala další odhad ceny. Stát poškodil už samotný nákup zbytečných letounů.

Tento nákup byl součástí podvodného systému armádních zakázek, na kterém vydělávali jen výrobci a zejména zprostředkovatelé obchodů.

Tento systém nastavil Kalousek a v jeho fungování je namočena velká část vládní i opoziční politické elity. Pokud se do něj policie vážně pustí, nemusí nejen z Nečasovy vlády zůstat kámen na kameni. Není divu, že uvažuje o zařazení zpátečky, uzavírá Sme.

Autoři: ČTK

Politický nekrolog hrobaře právního státu

 Novinář Petr Kunsek z britských listů se nestačí divit medálnímu humbuku okolo exministra Jiřiny (nick Jiřího Pospíšila v dolní komoře PS). A naopak od mainstreemu vůbec jeho odvolání nelituje. Právě naopak, vyčítá Petru Nečasovi, že odvolání Pospíšila zvládnul provést až teď.  Pan Kunsek připomíná Pospíšilovi máslo na hlavě, zejména v oblasti Exekucí a zákona o exekucích. Dále novelu trestního a občanského zákoníku. Kde Pospíšil často popírá sám sebe. Jak jej například při interpelaci urvědčil Stanislav Křeček. A snaží se zničit právní kontinuitu, snad si to někdo tak objednal, že by lobista pan Jurečko? článek uzavírá zhodnocení: "Jiří Pospíšil byl podle mého názoru zdaleka nejhorším ministrem spravedlnosti v dějinách ČR. Výší způsobených škod mnohotisícnásobně předčil legendárního Pavla Němce zvaného „Katar“. "

Dobře informovaný novinář odhaluje pozadí pádu Jiřího Pospíšila

Odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila vyvolalo mezi veřejností i řadou médií nebývalé množství negativních reakcí. Dnes již exministr je prezentován jako Pan Čistý, jako nejpopulárnější politik. Premiér jeho odvoláním prý zařízl naději na změnu poměrů k lepšímu. Není to ale jinak, či dokonce naopak? Zeptali jsme se komentátora Reflexu Bohumila Pečinky . zdroj parlamentilisty.cz

Aktualizováno Pátek, 29 Červen 2012 08:32