Home Blog politika Existuje ale malé tajemství, kterým směrem se musí ubírat: dva státy pro dva národy..

Existuje ale malé tajemství, kterým směrem se musí ubírat: dva státy pro dva národy..

Popis: Obama na přednášce Izraelským studentům 23.2.2013 nastínil možnost jak řešit spor mezi izraelci a palestinci, Existuje ale malé tajemství, kterým směrem se musí ubírat: dva státy pro dva národy..., napětí přetrvává.
Klíčová slova:
Hits: 1604
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Blog - politika
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 22 Březen 2013 14:02

Obamova přednáška studentům v Izraeli březen 2013

 

 

obama reuters
musím uznat mistrovský tah prezidente Obamo
poravdě jsem nečakal, že bude Obama něčeho takového schopen.
Tak do toho pane Obamo! USA mohou být autoritou ! (rád bych)

http://zpravy.ihned.cz/svet-blizky-vychod/c1-59557040-izrael-palestina-predstavte-si-sebe-na-miste-palestincu-barack-obama-mladym-studenti
Představte si sebe na místě Palestinců, vzkázal mladým Izraelcům Obama
zpravy.ihned.cz

Americký prezident při projevu vyzval izraelské studenty, aby si představili sebe na místě Palestinců, jejichž děti nemohou kvůli současné situaci vyrůstat ve vlastním státě. Palestincům zase vzkázal, že musejí uznat Izrael jako židovský stát, který má právo trvat na své obraně.

nicméně napětí přetrvává, jak zaznamenaly blisty.cz - Tisková zpráva ISM Česká republika

http://blisty.cz/art/67946.html
Český aktivista a účastník demonstrace za občanská práva, jež měla dát zprávu prezidentu Obamovi, bude deportován
www.blisty.cz
Jeruzalém: Český lidskoprávní pozorovatel byl ve čtvrtek převezen do zařízení izraelského ministerstva vnitra a má být deportován. Byl zadržen 20. března v průběhu nenásilného pochodu za občanská práva v Hebronu na Západním břehu Jordánu ...

Aktualizováno Pátek, 22 Březen 2013 14:16

Komentáře  

 
0 # Administrator 2013-03-22 14:29
Her Bürgermeister

Palestinci si pochopitelně svůj stát plně zaslouží.
Stejně jako si zaslouží svůj stát sudetští Němci.

Když Němci a Češi žijíci společně v zemích Koruny české k sobě pocítili nepřekonatelný odpor a nemohli už spolu žít v jednom státě, mezinárodní společenství rozhodlo o rozdělení Československéh o území na Sudety a Českou část. Zatímco Češi toto dělení uznali, Němci ho odmítli tím že obsadili i zbytek - protektorát Böhmen und Mähren spolu se zahraniční armádou nacistického Německa a Rakouska. Byli poraženi a o svůj náro tímto přišli.

Když Arabové a Židé žijící v Palestině k sobě pocítili nepřekonatelný odpor a nemohli už spolu žít v jednom státě, ezinárodní společenství rozhodlo o rozdělení britského mandátního území Palestina na Arabskou a Židovskou část. Zatímco Židé toto dělení uznali, Arabové ho odmítli a na nově vzniklý židovský stát zaútočili spolu se zahraničími armádami arabských států Egypta, Libanonu, Sýrie, Iráku a Zajordánska. Byli opakovaně poraženi a o svůj náro tímto přišli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat