Home Blog technologie Den elektromobility v Praze

Den elektromobility v Praze

Popis: 2010-04-28 | technologie Den elektromobility v Praze | Malostranském náměstí 6.5. Den elektromobility projet se elektromobilem konference čistou dopravu ve městě Tisková zpráva ElectricMotion.
Klíčová slova:
Hits: 1743
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Blog - technologie
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 28 Duben 2010 01:00

Na Malostranském náměstí 6.5. proběhne Den elektromobility.
Zde bude možnost  projet se elektromobilem a dozvědět více o tomto způsobu dopravy. Součástí programu je i mezinárodní odborná konference v Malostranské Besedě tentýž den.
Praha plánuje se přihlásit ke 14 světovým metropolím, které podporují "čistou" dopravu ve městě.

související témata:

občanské sdružení future age podporuje rozvoj čistého automobilismu
technologické pokroky
srovnání automobilů a elektromobilů
 
 
Tisková zpráva
 
ElectricMotion.cz
 
26. dubna 2010
 
 
Začátkem května proběhne první ročník Dne elektromobility v Praze a mezinárodní konference o technologiích a infrastruktuře pro elektromobily
 
Ve čtvrtek 6. května budou moci obyvatelé metropole sledovat tichá vozidla bez emisí přímo v historickém centru. V české předpremiéře se rovněž představí městské elektrovozidlo Peugeot iOn a také sériově vyráběný supersport Tesla Roadster, který má neslyšitelné zrychlení z 0 na 100 km/h za necelé 4 vteřiny s dojezdem přes 300 km. Elektrická vozidla, skútry, kola a dobíjecí stanice budou k vidění na Mariánském a Malostranském náměstí od 10 do 19 hodin.
 
V nově otevřené Malostranské besedě proběhne ve stejný den pracovní seminář pro odbornou veřejnost, kde vystoupí přední odborníci na vývoj baterií, výrobu elektrických vozidel a rozvoj jejich infrastruktury ve městech. Mezi jinými povedou odbornou diskuzi s českými kolegy Donald Bethune z vývojového střediska IBM v kalifornském San José nebo expert na technologie baterií elektrických vozidel Peter Birke ze společnosti Continental.
 
Projekt organizuje občanské sdružení Future Age za podpory pražského magistrátu a pod záštitou primátora Pavla Béma. V posledních několika měsících už čtrnáct světových metropolí podporuje elektromobilismus jako čistou formu dopravy bez hluku a emisí. V nejbližších letech nabídnou také automobilky dostupná vozidla, která mají dojezd přes 100 kilometrů na jedno nabití a totožný komfort přepravy jako současná auta se spalovacími motory.
 
 
*********************************************
 
Další informace naleznete na webových stránkách www.electricmotion.cz nebo můžete kontaktovat mluvčí projektu sl. Lucii Procházkovou na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na tel. 721 644 958.
Aktualizováno Středa, 02 Únor 2011 12:36